رئیس شورای عالی امنیت ملی از بررسی احتمال ترور بیولوژیک مرحوم علی دادمان در دبیرخانه‌ شورای عالی امنیت ملی خبر داد.

دیدار نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با علی شمخانی

به گزارش ایسنا، علی شمخانی در حاشیه‌ مراسم ترحیم مرحوم علی دادمان در جمع خبرنگاران درباره احتمال ترور بیولوژیک آن مرحوم اظهار کرد: این مسئله در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بررسی خواهد شد. بنده دستور بررسی این موضوع را ابلاغ کردم تا ابعاد آن مشخص شود. چون درباره افراد دیگری هم این موضوع مطرح شده بود.

وی ادامه داد: از دیروز کلید بررسی این موضوع زده شده است و اگر اثبات شود که چنین مسئله‌ای وجود دارد باید دید عامل این کار کدام دولت است. چون طبیعتاً ابعاد حقوقی فراوانی دارد که باید دنبال شود و ما آن را دنبال خواهیم کرد.

شمخانی همچنین درباره تشکیل هیئت نظارت بر برجام گفت: جلسات این هیئت تشکیل می‌شود و هفته گذشته نیز جلسه این هیئت برگزار شد. از زمان شکل‌گیری تا کنون چهار جلسه داشته‌ایم تا گشایش‌ها و چالش‌های برجام را بررسی کنیم.

وی افزود: مسائل مالی و گشایش‌ها در ابعاد مختلف پولی، بانکی، سرمایه‌گذاری خارجی، حمل و نقل و چالش‌های ناشی از متن برجام و تفسیر غلط آمریکا و به اصطلاح چالش‌های درون و برون برجام در جلسات این هیئت بررسی می‌شود که بحث دوم آن در دستور کار جلسه بعدی قرار دارد.

رئیس شورای امنیت ملی همچنین درباره نتایج سفر خود به مسکو یادآور شد: در این سفر مسائل سیاسی، امنیتی و دفاعی در ارتباط با سوریه را بررسی کردیم و این سفر در ادامه‌ سفر وزیر دفاع روسیه به تهران صورت گرفته است. اجلاس سه جانبه‌ای شکل دادیم تا مسائل میدانی، سیاسی و امنیتی سوریه از نزدیک مورد کنکاش قرار بگیرد.